1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економіка

  • Корисні отрути

    Тваринні отрути як ліки

    Корисні отрути

    Отруйні плазуни, як ось ця чорношия кобра, викликають у багатьох людей по-справжньому тваринний страх. Але все більше медиків вважають отрути тваринного походження доволі цінною сировиною для виготовлення ліків. Найбільше вражають дослідників у цих отрутах амінокислотні ланцюги - так звані пептиди, які відкривають медицині нові можливості.

  • Небезпечно, але корисно

    Тваринні отрути як ліки

    Небезпечно, але корисно

    Укуси скорпіонів болючі і смертельні. Водночас їхня отрута є й дієвим знеболювальним. Також її використовують для загоєння кровоносних судин після аортокоронарного шунтування – операції, яка дозволяє відновити кровотік в артеріях серця. А поєднання скорпіонової отрути з контрастними речовинами дозволяє побачити пухлинні клітини.

  • Добре для серця та потенції

    Тваринні отрути як ліки

    Добре для серця та потенції

    Отрута цього пухнастенького чилійського павука-птахоїда містить пептид, який допомагає при аритмії. А його родич-павук з Бразилії міг би бути найбільшою розрадою чоловіків: його укус може вбити дітей та літніх людей, але містить речовину, що посилює потенцію, як природна «віагра».

  • Жахливий укус змії

    Тваринні отрути як ліки

    Жахливий укус змії

    Австралійський тайпан є найотруйнішою змією світу. Її отрута паралізує нервову систему і зумовлює смерть за лічені години. Але вона ж і допомагає при хронічній серцевій недостатності. З отрути іншого плазуна, південноамериканської гадюки, роблять засіб для згортання крові, за допомогою якого загоюють післяопераційні рани. Отрута змій використовується і для блокування поширення ракових клітин.

  • Плювок проти діабету

    Тваринні отрути як ліки

    Плювок проти діабету

    Північноамериканський отрутозуб токсинами плюється. Отруйні залози знаходяться у нього не в зубах, як у змій, а за нижньою щелепою. Надзвичайно токсична слина містить поліпептид ексендин-4. Цей білок є дієвим засобом для лікування діабету. Діюча речовина має переваги над традиційним інсуліном, і рівень цукру в крові регулюється краще.

  • Жаб краще не цілувати

    Тваринні отрути як ліки

    Жаб краще не цілувати

    Токсичні жаби – як ось цей маленький дереволаз - мають отруту по всьому тілу. Шкіра дереволазів містить епібатидин – никотиноподібний анальгетичний алкалоїд. Цей сильний токсин призводить до різкого пониження тиску та конвульсій, але водночас допомагає при діабеті. З секрету отрути можна також виготовляти контрастний засіб для діагностування хвороби Альцгеймера.

  • Бджілки проти ревматизму

    Тваринні отрути як ліки

    Бджілки проти ревматизму

    Бджолина отрута містить три пептиди, які застосовують при ревматичному артриті, запаленнях центральної нервової системи та як знеболювальне. А «шпанські мушки» – власне, жуки – мають отруту, діючою речовиною якої є кантаридин. Він підсилює потенцію та допомагає при захворюваннях нирок та жовчного міхура.

  • Злий равлик

    Тваринні отрути як ліки

    Злий равлик

    Конічний равлик з південного тихоокеанського регіону є настільки отруйним, що токсична сироватка, яку він вистрілює, як гарпун, може вбити людину. Втім, його отрута – так звані конотоксини – викликає особливу зацікавленість медиків, оскільки є придатною для застосування при хронічному болю, наприклад, для хворих на рак. При цьому ризик виникнення залежності набагато менший, ніж у морфіну.

  • Укус проти хвороби Альцгеймера

    Тваринні отрути як ліки

    Укус проти хвороби Альцгеймера

    Якщо кусає зелена мамба, м´язи паралізуються, а дихання уповільнюється до повної зупинки. Втім, в медицині дендротоксини мамби сприяють вивільненню сигнальної речовини ацетилхоліну – перспективного засобу проти хвороби Альцгеймера.


    Автор: Фабіан Шмідт, Олена Перепадя | Редактор: Тетяна Бондаренко