1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Читайте також

  • Трансформації носіїв звуку

    Від грамофона до смартфона

    Трансформації носіїв звуку

    Більше ста років історії розвитку техніки розділяє перші програвачі платівок, грамофони, від сучасного MP3-плеєра.

  • Історія носіїв звуку

    Від грамофона до смартфона

    Історія носіїв звуку

    Можливість зберігати музику для відтворення, щоб можна було її прослуховувати знову і знову, 125 років тому було справжньою сенсацією. Еміль Берлінер, котрий ще юнаком емігрував до США, назвав свій винахід грамофоном і запатентував його 1887 року.

  • Грамофон

    Від грамофона до смартфона

    Грамофон

    Грамофон працює з платівками, які спершу були цинковими. Звук відтворювався, коли голка тркалася боріздок платівки. Гучність посилювалася завдяки раструбу. Грамофони спочатку приводилися в дію за допомогою ручного приводу, потім - пружинного механізму, чого вистачала для програвання одного боку платівки.

  • Платівки з шелаку

    Від грамофона до смартфона

    Платівки з шелаку

    За кілька років після патентування почався масовий випуск грамофонів і платівок. Упродовж багатьох років чорна платівка була стандартним носієм звуку для музичних записів.

  • Програвач

    Від грамофона до смартфона

    Програвач

    У середині 1950 років платівки стали тоншими, їх виготовляли тільки з штучного матеріалу - вінілу. Програвачі стали електричними. Акустичні колонки замінили раструб грамофона.

  • Шум у платівковому лісі

    Від грамофона до смартфона

    Шум у платівковому лісі

    Нові вінілові платівки, хоч і не були такими крихкими, як шелакові, але були дуже чутливими до пошкоджень чи бруду. Пил призводив до шарудіння та тріску.Подряпина на поверхні платівки або створювала неприємний шумовий ефект, або взагалі перестрибування голки під час кожного оберту підставки для платівки.

  • Касета

    Від грамофона до смартфона

    Касета

    1963 року концерн Рhilips вивів на ринок першу компактну касету. Дешевий спосіб запису та програвання аудіоматеріалу найбільше припав до смаку молоді. Але був недолік - стрічка касети могла "зажовуватися" в магнітофоні.

  • Бумбокс

    Від грамофона до смартфона

    Бумбокс

    Ера касетних магнітофонів тривала до кінця 20 століття. У 80-х роках молодь з числа шанувальників хіп-хопу залюбки носила з собою такі "бумбокси" по вулиці.

  • Цифрові технології замість аналогових

    Від грамофона до смартфона

    Цифрові технології замість аналогових

    Справжнім переворотом в історії звукових носіїв стали компакт-диски 1981 року. Винахід перших цифрових носіїв інформації для музики. На CD аудіофайли зберагються оптично, а зчитуються за допомогою лазера.

  • CD замінюють платівки

    Від грамофона до смартфона

    CD замінюють платівки

    шведський поп-гурт Аbba першим почав використовувати новий винахід. Альбом "The Visitors", випущений серпні 1982 року, вважається першим комерційним аудіо компакт-диском. Наприкінці століття блискучі диски остаточно витіснили платівки з масового вжитку.

  • Der MP3-плеєр

    Від грамофона до смартфона

    Der MP3-плеєр

    Наприкінці 1990-х років з'явився новий варіант мобільного музичного програвача -MP3-плеєр. Ці невеличкі прилади могли відтворювати заархівовані аудіофайли. Музику в плеєрі треба слухати в навушниках.

  •  iPod

    Від грамофона до смартфона

    iPod

    MP3-плеєр, що найчастіше продається, це продукт фірми Apple. 2001 року компанія вивела на ринок перший iPod.Потім були численні модифікації та варіанти моделі. Зокрема, вони вже є навіть з кольоровим дисплеєм, де можна переглядати відео.



  • Смартфон

    Від грамофона до смартфона

    Смартфон

    Багато хто, насамперед молодь, більше не використовують музичні програвачі. Їм вистачає смартфонів - невеличких компактних комп'ютерів, кожен з яких оснащений плеєром.


    Автор: Рахель Гессат, Наталя Неділько | Редактор: Євген Тейзе